Napastnik Los Angeles Lakers Anthony Davis oddaje strzał przeciwko napastnikowi Phoenix Suns Ryanowi Dunnowi (0) w pierwszej połowie przedsezonowego meczu koszykówki NBA, czwartek, 17 października 2024 r. w Phoenix. (AP Photo/Ross D. Franklin)

Anthony Davis oddaje strzał w pierwszej połowie meczu z napastnikiem Suns Ryanem Dunnem. (Ross D. Franklin / Associated Press)

Plan, przynajmniej w jego koncepcji, był dla Lakersi przyjechać do Phoenix w czwartkowy wieczór i przejść ćwiczenia imitujące mecz w sezonie zasadniczym.

Przygotowywali się do występów w Suns, przeglądając raport z obserwacji i plan dnia meczowego, jaki przyjmą w sezonie. Wydłużali minuty starterów i próbowali naśladować zmiany w prawdziwych meczach.

Ale jeszcze zanim JJ Redick został trenerem Lakers, wiedział, że plany czasami nie są warte papieru, na którym są spisane.

„W tej lidze nieczęsto zdarza się żyć w wyidealizowanym świecie i to jest w porządku” – powiedział Redick przed piątym meczem przedsezonowym Lakers. „…W tej lidze nieczęsto zdarza się żyć dokładnie tak, jak chcesz, i to jest w porządku”.

Redick wszystko wyjaśnił. LeBron James rozpoczynający 22. rok nauki miał zamiar odpocząć dodatkowo. Rui Hachimura, który poczuł lekki ucisk w łydce, potrzebował czasu, aby dojść do siebie. Austin Reaves nie zamierzał zbytnio obciążać bolącej kostki. Gabe Vincent nie miał zamiaru ryzykować po tym, jak opuścił prawie cały poprzedni sezon z powodu kontuzji kolana, a lekka bolesność stawu biodrowego Maxa Christiego nie była warta długich minut.

Przeczytaj więcej: Biuletyn Lakers: JJ Redick twierdzi, że komunikacja jest kluczem do bycia dobrym trenerem

Próba generalna Lakers, która zakończyła się zwycięstwem 128-122 po dogrywce, miała zachować ostrożność.

Zespół, powiedział Redick, nadal był w stanie wykonać swój normalny program przedmeczowy, nawet jeśli Cam Reddish i Christie musieli przejść do wyjściowego składu pod nieobecność Jamesa i Hachimury. Oczekuje się, że James również odpocznie podczas piątkowego finału przedsezonowego w Golden State.

Anthony’ego Davisa prawdopodobnie zakończył okres przygotowawczy, grając 34 minuty i zdobywając 35 punktów. Zaczął niesamowicie gorąco od rzutów za trzy punkty, a w pierwszej kwarcie trafił cztery z głębi pola.

Nie był jedynym Lakerem, któremu zrobiło się gorąco od głębi. Rekrut Daltona Knechta rozegrał swój najlepszy mecz w okresie przedsezonowym, zdobywając 25 ze swoich 35 punktów w czwartej kwarcie i dogrywce – zapalając się, podczas gdy ławka rezerwowych Lakers żartobliwie podsycała płomienie.

Po tym, jak na początku sezonu przedsezonowego nie udało mu się zdobyć zwycięskiego meczu przeciwko Suns na Palm Desert, Knecht wykonał Bol Bol o długości ponad 7 stóp i 3 metry, aby wymusić dogrywkę, co było jedną z ośmiu trójek Knechta.

Devin Booker strzelił 22 dla Suns, a Kevin Durant dodał 19.

Przeczytaj więcej: Biuletyn Lakers: Wszystkie te przedsezonowe mecze wyjazdowe wydają się niepotrzebne

Oprócz tego, że Lakers nie przeszli idealnej próby, zespół nie będzie miał również pełnego składu w dniu otwarcia. Redick ogłosił, że Jarred Vanderbilt nie zostanie dopuszczony do gry pomimo ciągłej rekonwalescencji po operacjach stóp poza sezonem.

„Jego rehabilitacja i powrót do gry przebiegają dobrze i zmierzają w bardzo pozytywnym kierunku. Jest bardzo prawdopodobne, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni nie będziemy mieli dla Was żadnych aktualnych informacji, więc nie będzie on gotowy na rozpoczęcie sezonu zasadniczego” – powiedział Redick. „Przyjmujemy podejście długoterminowe. Trener, personel medyczny i sam Jarred, wszyscy jesteśmy na pokładzie. To długi sezon i chcemy się upewnić, że ma rację.

Ponieważ nawet gdy sezon przedsezonowy dobiega końca, Redick i Lakers wiedzą, że wciąż mają czas.

Zapisz się na nasz cotygodniowy biuletyn poświęcony wszystkiemu, co dotyczy Lakers.

Ta historia pierwotnie ukazała się w Los Angeles Times.