Sport

Teoscar Hernández zwycięzcą Derby Home Run MLB 2024!

Teoscar Hernández, zawodnik Los Angeles Dodgers, zdobył swój pierwszy tytuł w Home Run Derby w swoim debiucie, pokonując Bobby'ego Witta Jr. z Kansas City Royals w dramatycznym finale. Wieczór w Arlington obfitował w niespodzianki, gdy Pete Alonso z New York Mets, Gunnar Henderson z Baltimore Orioles i Adolis Garcia, gwiazda Texas Rangers, zostali wyeliminowani w pierwszej rundzie. Tym samym droga do zwycięstwa otworzyła się dla Hernándeza, Witta, Aleca Bohma z Philadelphia Phillies i Jose Ramireza z Cleveland Guardians, którzy rywalizowali na Globe Life Field. Oto nasze podsumowanie najważniejszych momentów tego emocjonującego wydarzenia lata. Najlepsze momenty z Home Run Derby 2024 Jesse Rogers: Hernández nie był faworytem do zwycięstwa, a

Read More
Sport

Czterech kierowców do obserwowania podczas wyścigu ulicznego NASCAR w Chicago

W tę niedzielę seria NASCAR Cup przenosi się do centrum Chicago na drugą edycję wyścigu Grant Park 165 Chicago Street Race. Shane van Gisbergen dokonał czegoś niezwykłego podczas inauguracyjnego wydarzenia w lipcu zeszłego roku, zdobywając flagę w szachownicę w swoim debiucie w serii Cup. van Gisbergen ponownie znajduje się na starcie, tym razem prowadząc samochód numer 16 Chevrolet dla Kaulig Racing. Nowozelandczyk wchodzi w niedzielny wyścig jako jeden z faworytów i jeden z kierowców, na których warto zwrócić uwagę, według Dustina Longa z NBC Sports. van Gisbergen rywalizuje na pełen etat w serii Xfinity w tym sezonie. Po 17 startach zajmuje 13. miejsce w klasyfikacji punktowej z czterema miejscami w pierwszej dziesiątce i dwoma w pierwszej piątce. Zabe

Read More
Sport

Norris’ Lekcja na Temat Zarządzania Oponami w F1

Chociaż Lando Norris już na starcie wyścigu o Grand Prix Hiszpanii w Formule 1 zniweczył swoje nadzieje na zwycięstwo, to dzięki mocnemu ostatniemu odcinkowi zdołał zmniejszyć stratę do zwycięzcy wyścigu, Maxa Verstappena, na mecie do zaledwie 2,2 sekundy. Po wyścigu Norris wyraził jednak żal, że nie wykorzystał w pełni swojego ostatniego odcinka, trwającego 19 okrążeń na świeżych miękkich oponach. Zastanawiał się, czy nie powinien zastosować pewnego triku związanego z oponami, który on i jego zespół McLaren opanowali w tym roku do perfekcji. Chodzi o to, aby po pit stopie powoli rozgrzewać świeże opony, ponieważ w dłuższej perspektywie działają one dużo lepiej niż gdyby kierowcy od razu zaczęli agresywnie jechać. Po wyścigu Norris powiedział: "To nie był najdłuższy ostatni o

Read More
Sport

Były mistrz Berrettini zdobywa ciężko wywalczone zwycięstwo w Stuttgarcie, Giron pokonuje Murray’a

Dwukrotny mistrz BOSS OPEN, Matteo Berrettini, poprawił swoje imponujące wyniki w Stuttgarcie we wtorek, kiedy w pierwszej rundzie pokonał rozstawionego z numerem ósmym Romana Safiullina 7-6(8), 5-7, 7-5 w emocjonującym pojedynku. Włoch, grający po raz pierwszy od kwietnia w Monte-Carlo, obronił jeden punkt setowy w pierwszym secie i podniósł swój poziom w decydującym. Były szósty zawodnik świata posłał 13 asów w trzecim secie i obronił wszystkie cztery punkty breakowe, jakie napotkał, zgodnie z danymi ATP Infosys Stats, by awansować po dwóch godzinach i 57 minutach. Berrettini zdobył tytuł w Stuttgarcie w 2019 i 2022 roku i w kolejnej rundzie zmierzy się z Denisem Shapovalovem lub Matteo Martineau na trawiastym turnieju ATP 250. Berrettini często

Read More
Sport

Austin Cindric daje Team Penske pierwsze zwycięstwo w NASCAR i potrzebny impet

Pomimo radości z wygrania wyścigu NASCAR Cup Series, Austin Cindric poczuł pewne rozczarowanie. To miał być wspaniały dzień dla Team Penske w niedzielę pod St. Louis. Obrońca tytułu Ryan Blaney prowadził w ostatnich okrążeniach, Cindric był gotów zapewnić zespołowi, który przez cały sezon miał problemy, 1-2 na mecie, a Joey Logano był tylko jedno miejsce od umieszczenia wszystkich trzech samochodów Team Penske w pierwszej piątce na linii mety. Ale gdy pojawiła się biała flaga, Blaney zwolnił — zabrakło mu paliwa — a Cindric go wyprzedził, prowadząc ostatnie okrążenie do swojego drugiego zwycięstwa w Cup Series i pierwszego od otwierającego sezon Daytona 500 ponad dwa lata temu. "Zasłużyli na wygraną w tym wyścigu," powiedział Cindric, który mimo to c

Read More
Sport

Nowy rekord Premier League w liczbie bramek w sezonie

W środowy wieczór padł rekord Premier League pod względem liczby strzelonych goli w sezonie z udziałem 20 drużyn. Poprzedni rekord wynosił 1084 bramki, ustanowiony w ostatnim sezonie, a wyrównujący gol Harry'ego Maguire'a przeciwko Sheffield United sprawił, że w bieżącym sezonie padła ta bariera. Po meczach w środę, w sezonie tym strzelono już 1092 gole w 335 meczach, a do rozegrania pozostało jeszcze 45 spotkań. Średnia liczba goli na mecz w tym sezonie wynosi 3,26. Jeśli tempo strzelania goli zostanie utrzymane, do końca sezonu w maju liczba ta może wzrosnąć do 1329 bramek. Arsenal okazał się najskuteczniejszym zespołem w lidze w tym sezonie, zdobywając 82 bramki, podczas gdy zespół na ostatnim miejscu, Sheffield United, stracił najwięcej goli, bo aż 92. W wyścigu o

Read More
Sport

Miami Open: Danielle Collins odrzuca możliwość zmiany decyzji o zakończeniu kariery pomimo największego zwycięstwa w karierze

Danielle Collins wygrała najważniejszy tytuł w swojej karierze, ale odrzuca możliwość ponownego rozważenia "bardzo emocjonalnych i osobistych" planów zakończenia kariery; finał mężczyzn Miami Open można oglądać w niedzielę, a także ponad 80 turniejów w roku, w tym US Open, wyłącznie na żywo w Sky Sports Tennis Po swoim bajkowym zwycięstwie w Miami Open, Amerykanka Danielle Collins potwierdziła, że nie rozważa ponownie zakończenia kariery w tenisie pod koniec tego roku. 30-latka pokonała czwartą zawodniczkę rankingu, Elenę Rybakina, w nieco ponad dwie godziny, wygrywając swój pierwszy tytuł Masters 1000 w pożegnalnym sezonie w WTA Tour. "Zawsze chciałam wygrywać każdy turniej, w którym startowałam, ale myślę, że z racji tego, że to mój ostatni rok, naprawd

Read More
Sport

41-letniemu mistrzowi skoków daleko do emerytury. “To ostatni element układanki”

Latem Simon Ammann miał na głowie budowę domu, a jesienią pochłonęły go studia. Nie mogło zatem dziwić, że na domowej skoczni w Engelbergu nie potrafił przebrnąć kwalifikacji do konkursu PŚ. Jednak już podczas mistrzostw świata w Planicy błyszczał jaśniej od wielu młodszych kolegów. Co więcej, na razie nie zamierza kończyć kariery. — Myślę, że na kolejny sezon uda mi się przygotować lepiej — mówi w rozmowie z Przeglądem Sportowym. Korespondencja z Planicy Jeszcze jesienią Simon Ammann deklarował, że nie rozstaje się ze skokami, ale jego życie nie kręci się już wokół skoczni, a studiów ekonomicznych. Kiedy w grudniu w Engelbergu wrócił do Pucharu Świata, nie zdołał nawet przebrnąć kwalifikacji. Późniejsze zawody w Willingen czy Rasnovie

Read More
Sport

Islandia pokonuje Koreę Południową i potwierdza Portugalię w Pucharze Świata

Islandia pokonała dziś Koreę Południową, 38-25, i zapewniła sobie przejście do fazy głównej mistrzostw świata w piłce ręcznej, potwierdzając również kwalifikację Portugalii, która zamyka grupę D przeciwko zakwalifikowanym już Węgrom. Triumf Islandii, która w rundzie otwierającej pokonała Portugalię 30-26, zaczął się rysować w początkowych minutach spotkania, w których skandynawska drużyna wystrzeliła na sześciogoleniowe prowadzenie 9-3, z częściowym 6-0 i kolejnym 3-0. Korea Południowa, trenowana przez byłego trenera reprezentacji Rolando Freitasa, która w drugiej rundzie grupy przegrała z Portugalią 32-24, dotarła do przerwy prowadząc 19-13 i zobaczyła, że Islandia zwiększyła dystans na początku drugiej połowy. Z bramkarzem Viktorem Hallgrimssonem

Read More
Sport

“Nie możemy zrobić nic gorszego!”, jak Kylian Mbappé zreflektował Les Bleus na półmetku meczu Francja-Argentyna

W dokumencie "Merci les Bleus", emitowanym we wtorek na TF1, widać Kyliana Mbappé i Steve'a Mandandę przemawiających w połowie meczu Francja-Argentyna. Dwie wypowiedzi, które zakończyły się przywróceniem francuskich piłkarzy na właściwe tory w drugiej połowie. W niedzielę 18 grudnia Francja przegrywała 2-0 w połowie meczu z Argentyną w finale mistrzostw świata. Gdy w połowie meczu wrócili do szatni, marzenia o utrzymaniu tytułu mistrza świata wydawały się Tricolores odległe. W dokumencie "Merci les Bleus", wyemitowanym przez TF1 we wtorek 20 grudnia, widzimy Kyliana Mbappé, który zabiera głos i nagłaśnia bunt, by zdemobilizować kolegów z drużyny. "To finał Mistrzostw Świata, to mecz życia! Nie możemy zrobić nic gorszego niż to, co zrobiliśmy