Australijska olimpijka, której taniec breakdance na Igrzyskach w Paryżu stał się wirusowy, twierdzi, że nie będzie już startować.
Rachael Gunn, znana w zawodach jako „Raygun”, twierdzi, że jej kariera zawodowa dobiegła końca.
37-latek Sydnej wykładowca uniwersytecki nie udało się wpisać na listę strzelców we wszystkich trzech rundach zawodów w sierpniu.
Jej rutyny w Olimpiada obejmowały niekonwencjonalne ruchy, takie jak taniec „kangura”.
Ona później przeprosił i powiedziała, że „bardzo jej przykro” z powodu reakcji, ale zasugerowała, że większość krytyki wynikała z nieznajomości tego sportu.
Na australijski w środę w radiu 2DayFM powiedziała, że teraz „przerwa” w domu tylko ze swoim partnerem.
„Taniec sprawia mnóstwo frajdy i poprawia samopoczucie. Nie sądzę, żeby ludzie powinni się bać, no wiesz, sposobu, w jaki tańczą” – powiedziała The Jimmy and Nath Show.
Raygun początkowo planowała kontynuować udział w zawodach, ale stwierdziła, że było to tak „denerwujące”, że zmieniła zdanie.
Zaoferowano jej wówczas wsparcie w zakresie zdrowia psychicznego ze względu na ostre reakcje na jej występ.
Wcześniej broniła swojej rutyny, twierdząc, że traktuje konkurs „bardzo poważnie” i ostro krytykowała „niszczycielskie” znęcanie się, którego doświadczyła.
Zapytana przez 2DayFM, czy kiedykolwiek ponownie wystartuje na igrzyskach olimpijskich, odpowiedziała: „Nie. Nadal się łamię… ale nie startuję”.
„Myślę, że poziom kontroli, który tam będzie… po prostu nie będzie miał tego samego znaczenia. To nie będzie takie samo doświadczenie ze względu na wszystko, co jest w grę”.
W miarę jak filmy z jej występami stały się popularne, w sieci pojawiły się także teorie spiskowe na temat jej udziału w konkursie.
Jedna z najsłynniejszych plotek internetowych sugerowała, że była to „zakład przemysłowy”, który został zgłoszony w celu sfałszowania igrzysk.
Raygun stwierdził, że te teorie są „całkowicie szalone” i „niemożliwe do przetworzenia”.
Przeczytaj więcej ze Sky News:
Niemiecka koalicja na skraju upadku
Huragan powoduje przerwy w dostawie prądu na Kubie
Organ nadzorujący zdrowie aktualizuje porady dotyczące menopauzy
Pomimo ostrej krytyki, później został głównym sędzią zawodów przełamujących igrzyska olimpijskie w Paryżu bronił jej bardzo wyśmiewana rutyna.
We wrześniu władze sportowe wyjaśniły, że tak uplasował się na pierwszym miejscu breakdancerka na świecie.
Breaking po raz pierwszy został wprowadzony na igrzyska olimpijskie w Paryżu, ale nie zaplanowano go w Los Angeles w 2028 r. ani w Brisbane w 2032 r.