Ostrzeżenie o treści: W artykule znajdują się niepokojące opisy domniemanego napaści na tle seksualnym.

Mary Bonnet opowiada o traumatycznym doświadczeniu, podczas którego została wykorzystana seksualnie przez znajomego nowe wspomnienia, Sprzedawanie słońca.

Ten Sprzedaję Zachód Słońca gwiazda, agentka nieruchomości i wiceprezes Oppenheim Group, 44 lata, mówi magazynowi PEOPLE, że proces pisania jej pierwszej książki — w której zagłębia się również w swoje doświadczenia związane z macierzyństwem nastolatek, dwoma rozwodami, toksycznymi związkami i innymi głęboko osobistymi chwilami — był „bardzo trudny”.

„Musiałam naprawdę ponownie znaleźć się w sytuacjach, w których nigdy więcej nie chcę się znaleźć i naprawdę o tym pomyśleć, aby właściwie opisać te sytuacje” – mówi. „Musiałam sporo rozmawiać z moim terapeutą, aby upewnić się, że radzę sobie z tym dobrze”.

W szóstym rozdziale książki zatytułowanym „Na dnie” Bonnet wspomina weekend z okazji Dnia Pamięci sprzed około dziesięciu lat, podczas którego przyjęła zaproszenie od znajomego swojej przyjaciółki (a teraz Sprzedaję Zachód Słońca (koleżanka) Amanza Smith.

Zwraca się do mężczyzny wyłącznie jako do „Joe”.

Wpływ Harpera


Bonnet pisze, że Joe poprosił ją o spotkanie w swoim mieszkaniu w Los Angeles, gdzie miał dołączyć jej przyjaciel, z którym wcześniej się spotykała. Mieli wtedy „wyjść z fajną grupą”.

Kiedy jednak dotarła do domu Joego, jak twierdzi, byli tam tylko we dwoje, a Joe zaproponował jej kieliszek wina wypełniony „jasnoniebieskim płynem”, który, jak powiedział, był koktajlem wódczanym.

Po pewnym czasie Bonnet zdała sobie sprawę, że jej umysł „staje się zamglony”, a powieki „robią się ciężkie” i w końcu straciła przytomność.

„Kiedy się obudziłam, leżałam na łóżku Joego, z rękami przyciśniętymi do jego materaca i spodniami owiniętymi wokół kostek” – pisze. „Był na mnie i we mnie”.

Bonnet wspomina, że ​​wybiegła z mieszkania, „rycząc i trzęsąc się” w samochodzie, a następnie przeszła w „tryb całkowitego przetrwania”.

Kończy rozdział refleksją nad tym, jak to doświadczenie wciąż na nią wpływa.

„Reperkusje tamtej nocy wciąż mnie prześladują” – pisze. „Nigdy nie chodzę do domów ludzi, których nie znam. Nie zostanę sama z żadnym mężczyzną, z którym nie przyjaźnię się od co najmniej pięciu lat lub który nie jest w 100 procentach gejem, więc wiem, że jestem bezpieczna”.

Mary Bonnet, ur.

Lindy Lin


Po incydencie Bonnet wspierała się przyjaciółmi, m.in. Smith, która w tamtym czasie spotykała się z aktorem Taye Diggsem.

„Ostatecznie wyjechałam i pojechałam z nimi do Nowego Jorku zaraz potem” – wspomina Bonnet dla PEOPLE. „Oni po prostu wiedzieli, że muszę się stamtąd wydostać i po prostu mieć nowe otoczenie i po prostu poczuć się bezpiecznie”.

Jason Oppenheim, z którym wcześniej się spotykała i który zaczął pracować na pół etatu w Oppenheim Group, również udzielił jej wsparcia.

Kiedy mu o tym powiedziałam, okazał się po prostu dobrym przyjacielem, bardzo pocieszającym i opiekuńczym człowiekiem” – mówi.

Frazer Harrison/WireImage


W 2018 roku Mary zawarła związek partnerski ze swoim mężem Romainem Bonnetem, a ceremonię zaślubin odbyła się w kolejnym roku.

Kiedy powiedziała Romainowi o napaści, ten, jak twierdzi, był „zszokowany”.

Mówił coś w stylu: „Och, kochanie, przykro mi, że przez to przeszłaś” – wspomina. „No cóż, każdy dobry mąż by tak zrobił. On po prostu bardzo mnie wspierał”.

Kontynuuje: „Potem, gdy miałam problemy, ponieważ podczas seksu po prostu podświadomie i mimowolnie podskakuję i tak dalej, gdy ktoś mnie dotyka i się tego nie spodziewam, on bardzo mnie wspierał, starając się nie brać tego do siebie i rozumiejąc, że to tylko wyzwalacz”.

Obsada filmu „Selling Sunset”.

Netflix


Nie przegap żadnej historii — zapisz się na Bezpłatny codzienny newsletter PEOPLE aby być na bieżąco z tym, co PEOPLE ma do zaoferowania – od wiadomości o celebrytach po fascynujące historie o ludziach.

W ramach procesu leczenia Mary korzystała z terapii EMDR (ang. Eye Movement Desensitization and Reprocessing), która pomaga ludziom przetwarzać traumatyczne wspomnienia.

„To pomaga i wymaga czasu” – mówi. „Rozmowa o tym pomaga w wielu sytuacjach. Mam na myśli, że może nie wchodząc w szczegóły i nie przeżywając tego na nowo, ale rozmowa o tym i zrozumienie, że inni ludzie tam są i tam byli, jest pocieszające”.

Mówi też, że chce zachęcić do dyskusji na temat, o którym „nikt nie chce rozmawiać”.

„Możemy zacząć zwracać większą uwagę na nasze otoczenie i sytuacje, w których się znajdujemy, ponieważ nikt inny nas nie ochroni, tylko my sami” – mówi.

Nadzieja Mary, że dzielenie się własnymi doświadczeniami pomoże innym, dodała jej odwagi do napisania tego poruszającego rozdziału.

„To przerażające, przez co trzeba przejść” – mówi. „Mówienie o tym nie będzie gorsze niż przeżywanie tego. Jeśli mogę to przetrwać, mogę też o tym rozmawiać”.

Sprzedawanie słońca Książka trafi do sprzedaży 24 września i jest już dostępna w przedsprzedaży we wszystkich sklepach internetowych, w których można kupić książki.

Jeżeli Ty lub ktoś, kogo znasz, padł ofiarą napaści na tle seksualnym, skontaktuj się z Krajową Infolinią ds. Przemocy na Tle Seksualnym pod numerem 1-800-656-HOPE (4673) lub przejdź do deszczn.org.

Source link