Uwaga redaktora: Ta historia zawiera opisy samobójstw. Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, potrzebuje pomocy, zadzwoń pod numer Samobójstwo i kryzysowa linia życia w 988.
Jon Bon Jovi pomógł uratować kobietę, ale historia akcji ratunkowych na kładce dla pieszych imienia Johna Seigenthalera sięga 70 lat wstecz, kiedy to sam John Seigenthaler dokonał tego samego.
Na filmie opublikowanym przez policję Metro Nashvillekobieta pracująca na planie teledysku do utworu Bon Jovi zauważyła kobietę po drugiej stronie barierki we wtorek wieczorem. Ona i gwiazda rocka delikatnie podeszły do kobiety, ostatecznie pomagając jej wrócić na górę, po czym się przytuliły.
Jon Bon Jovi pomaga kobiecie w kryzysiez krawędzi mostu w Nashville
Choć na moście wydarzyło się o wiele więcej radosnych chwil, trudno zignorować akt ratowania życia dokonany przez Bon Joviego, prawie 70 lat po tym, jak Seigenthaler uratował człowiekowi życie.
Potrzebujesz przerwy? Zagraj w codzienną krzyżówkę USA TODAY.
John Seigenthaler i most
Ukończony w 1909 r. most składa się z 48 przęseł, w tym czterech stalowych kratownic i dwóch żelbetowych kratownic, zgodnie z Nashville Downtown Partnership. W 1998 r. most zamknięto dla ruchu samochodowego i przywrócono do użytku pieszych.
4 października 1954 r.Seigenthaler, na długo przed swoją znakomitą karierą w The Tennessean, był młodym reporterem pracującym w miejskiej redakcji. Zrozpaczony mężczyzna zadzwonił do gazety przed południem, wyjaśniając swoje intencje tego dnia i prosząc o rozmowę z reporterem. Podczas gdy jeden z reporterów zadzwonił na policję, Seigenthaler poszedł na most.
Siedząc okrakiem na poręczy, Seigenthaler rozmawiał z mężczyzną, który siedział na rurze gazowej biegnącej wzdłuż mostu. Pozostali tak przez, jak myślał Seigenthaler, 40 minut. Mężczyzna wstał, spojrzał na wodę i nagle Seigenthaler chwycił go. Kilkunastu lub więcej funkcjonariuszy chwyciło Seigenthalera i odciągnęło obu mężczyzn w bezpieczne miejsce.
Za ratowanie życia i poświęcenie się mieszkańcom Nashville, w kwietniu 2014 roku miasto przemianowało most na Kładkę dla Pieszych im. Johna Seigenthalera.
Jak pomóc komuś w kryzysie
Według Krajowego Sojuszu na Rzecz Chorych Psychicznie, pomoc komuś — niezależnie od tego, czy jest to przyjaciel, członek rodziny czy nieznajomy — w kryzysie zaczyna się od jasnej komunikacji.
„Ważne jest, aby czuli się wysłuchani i zrozumiani, więc upewnij się, że poświęcasz im niepodzielną uwagę” – powiedział sojusz. „To coś więcej niż tylko słuchanie, ale także używanie mowy ciała, np. kontaktu wzrokowego, aby pokazać, że słuchasz”.
Można zapytać, czy dana osoba myśli o sobie lub chce sobie zrobić krzywdę, powiedział sojusz. Znajomość odpowiedzi na te pytania może lepiej określić kolejne kroki.
„Jeśli czujesz, że nie jesteś w stanie złagodzić napięcia u osoby w kryzysie bez dodatkowego wsparcia, zadzwoń do kogoś. Nie musisz robić tego sam” – powiedział sojusz.
Obejmuje to:
- Zadzwonić pod numer 911, jeśli występuje zagrożenie życia.
- Zadzwoń na Krajową Linię Zapobiegania Samobójstwom pod numer 800-273-8255, aby porozmawiać z przeszkolonym doradcą kryzysowym.
- Dzwoniąc na krajową infolinię dotyczącą przemocy domowej pod numerem 800-799-7233 lub krajową infolinię dotyczącą przemocy seksualnej pod numerem 800-656-4673, można uzyskać dostęp do zasobów i przeszkolonych ekspertów w tych dziedzinach.