Azerbejdżanu Khazar Islands miały być przełomową nową inwestycją z ogromnym drapaczem chmur o wysokości 1000 m.

To, co pozostało z tego śmiałego projektu, obejmuje jednak szereg niedokończonych budynków i niezagospodarowanych wysp – daleko od pierwotnego planu.

Deweloperzy przewidywali połączony ze sobą sztuczny łańcuch 55 sztucznych wysp, połączonych różnymi wielkimi mostami.

Azerbejdżan to kraj graniczy z Morzem Kaspijskim i Kaukazem. To była republika radziecka, położona na granicy zachodniej Azja i wschodnie Europa.

Kraj odnotował ogromny wzrost zamożności dzięki dużym dostawom ropy

Wyspy Chazarskie mogły być ukoronowaniem przywódców w Baku, ale projekt został teraz całkowicie zatrzymany.

Plan rozwoju miasta na Wyspach Chazar obejmował dużą inwestycję, która miała pomieścić milion mieszkańców, obejmującą 50 szpitali i ośrodków opieki dziennej, 150 szkół, centrów handlowych, szereg parków, klub jachtowy, centra kulturalne, ośrodek jeździecki , kampus uniwersytecki, a nawet tor wyścigowy Formuły 1.

Centralnym punktem wysp miała być Wieża Azerbejdżańska, która miała stać się najwyższym budynkiem na świecie.

Teoria Wysp Chazarskich była taka, czy to mogłoby zadziałać Dubaj Palm Island, wtedy mogłoby to działać dla Azerbejdżanu, ale tak nie było.

The Youtube kanał MegaBuildy wyjaśnia, dlaczego 80 miliardów funtów (100 miliardów dolarów) Azerbejdżanu nie powiodło się.

Według Megabuilds Azerbaijan Tower miałaby stanowić przestrzeń biznesowo-biurową z szeroką gamą luksusowych obiektów mieszkalnych i hotelowych.

Wieża i wszystkie udogodnienia miały być również odporne na trzęsienia ziemi.

Projekt miał zostać ukończony w ciągu zaledwie 15 lat i składał się z trzech etapów, z których pierwsza polegała na faktycznym utworzeniu sztucznych wysp.

Budowa osiedla mieszkaniowego i głównej wieży była drugą fazą tego megaprojektu, a faza końcowa obejmowała zestawienie wszystkich pozostałych udogodnień i obiektów w okolicy.

Budowa wysp rozpoczęła się w 2011 roku pomimo krótkiego harmonogramu i widocznego braku funduszy.

Jednak gdy projekt przeszedł do drugiej fazy, plany utknęły w martwym punkcie, a projekt pozostał dziś cichym wspomnieniem.

Ponieważ kraj ten był jednym z największych dostawców ropy, był zdany na łaskę wartości rynkowej surowca.

Olej ceny zaczęły gwałtownie spadać w przypadku reszty świata, w tym Azerbejdżanu, i mocno uderzyły w PKB kraju w wyniku zdewaluowanej waluty, co wpłynęło na plany megaprojektów tego kraju.

Ostatecznym ciosem dla Wysp Chazarskich było aresztowanie wizjonerskiego przywódcy wyspy, Haji Ibrahima Nehramli, z powodu niespłaconych długów.

Ostatecznie budowę wieży i jej wysp całkowicie odwołano.

Source link

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj