Aaron Rodgers rzucił dwa podania na touchdown w znakomitym występie na powitanie, obrona Nowego Jorku była dominująca, a Jets odnieśli zwycięstwo 24-3 nad Nowoangielski Patriots w pierwszym meczu na własnym boisku w czwartek wieczorem.

Rodgers rozpoczął swój pierwszy mecz na MetLife Stadium od czasu opuszczenia boiska nieco ponad rok temu z powodu zerwanego ścięgna Achillesa w meczu otwarcia w Nowym Jorku. 40-letni rozgrywający nie wykazywał żadnych oznak kontuzji – ani nie grał w swoim trzecim meczu w ciągu 11 dni – podczas gdy kilkakrotnie się miotał i wykonywał niezrównoważone rzuty przez całą noc, przecinając obronę New England z chirurgiczną precyzją.

Rodgers zakończył mecz z 27 z 35 na 281 jardów z rzutami TD do Garretta Wilsona i Allena Lazarda i słyszał okrzyki „Aa-ron! Rod-gers!” przez cały czas, gdy Jets (2-1) zakończyli ośmiomeczową passę porażek u siebie z Patriots (1-2).

Nowy Jork, który przerwał 15-meczową passę porażek z New England w ostatnim meczu Billa Belichicka jako trenera Patriots, zwolnił Jacoby’ego Brissetta pięć razy. Drake Maye, numer 3 w klasyfikacji generalnej w kwietniu, zdobył swoje NFL zadebiutował zastępując Brissetta na 4:24 minuty przed końcem meczu.

Breece Hall zdobył punkt dla Jets, którzy przerwali także serię sześciu porażek w czwartkowych meczach.

W tym pojedynku rywali z AFC East nie było żadnych wątpliwości.

Rodgers wbiegł na boisko przy gromkich brawach. Niedługo potem ponownie wprawił tłum w szał.

Po tym, jak pierwszy atak Jetsów się zatrzymał, Rodgers poprowadził ich w dół boiska — z niewielką pomocą mentalnego błędu Patriotsów.

Pierwsze podanie Rodgersa do Halla zostało zatrzymane bez zysku, ale Jahlani Tavai podniósł biegacza Jets i rzucił nim o murawę ruchem bardziej odpowiednim do ringu zapaśniczego. Kara 15 jardów umieściła piłkę na 31. linii New England.

Cztery zagrania później Rodgers rzucił szybko piłkę do Lazarda po lewej stronie. Odbiorca wykonał ruch, a Alex Austin wyciągnął rękę, aby spróbować go zatrzymać, ale zamiast tego dostał tylko garść podkoszulka Lazarda, która rozciągnęła się jak gumka, zanim Lazard się oderwał i wpadł do strefy końcowej, zdobywając przyłożenie z 13 jardów.

Lazard natychmiast podbiegł do swojego rozgrywającego i podał piłkę Rodgersowi, który wykonał swoje pierwsze podanie na przyłożenie w meczu u siebie dla Jets.

Rodgers i Jets kontynuowali dobrą passę w kolejnej akcji, kończąc 13-etapową, 91-jardową akcję jednojardowym biegiem Halla, który został cofnięty po analizie wideo, ponieważ pierwotnie uznano, że był przed linią bramkową.

44-jardowy gol Joey’a Slye’a zmniejszył stratę Patriots do 14-3 na 3:56 minut przed końcem pierwszej połowy.

Greg Zuerlein tuż przed przerwą uderzył szeroko w lewo z 45 metrów.

Nowy Jork podwyższył wynik na 21-3 na 6:18 minut przed końcem trzeciej kwarty, gdy Rodgers posłał podanie na prawą stronę i znalazł Wilsona, który dotknął stopą narożnika pola punktowego, zdobywając przyłożenie z 2 jardów.

Był to trzeci mecz z rzędu, w którym Jets zdobyli co najmniej trzy przyłożenia w ataku.

Po tym, jak Chuck Clark wymusił i odzyskał piłkę po stracie Rhamondre’a Stevensona, Jets powiększyli przewagę dzięki 28-jardowemu golowi polowemu Zuerleina.