Indyjski Urząd Regulacji Telekomunikacji (TRAI) opublikował w piątek dokument konsultacyjny w sprawie łączności satelitarnej, w którym zebrał opinie branży na temat procesu przydzielania widma i cen widma satelitarnego.
Trai zasugerował powiązanie opłat za widmo z proporcjonalnymi dochodami brutto, zapewniając, że opłaty za widmo będą współmierne do wyników finansowych operatora.
Kliknij tutaj, aby połączyć się z nami na WhatsApp
„Zapewnia elastyczne obciążenie finansowe, które dostosowuje się do możliwości płatniczych operatora” – stwierdzono.
„Co więcej, opłaty za widmo oparte na przychodach uwzględniają równe szanse dla operatorów różnej wielkości, ponieważ mniejsi operatorzy osiągający mniejsze przychody płacą mniej, a więksi operatorzy, którzy mogą generować większe przychody” – stwierdzono.
Praktyka cenowa dla pasm C, Ku i Ka powinna być inna, biorąc pod uwagę specyfikę wykorzystania widma na potrzeby regulacyjnych usług łączności satelitarnej.
Dokument konsultacyjny ma na celu wyjaśnienie procesu alokacji, wykorzystywanych częstotliwości, cen widma i warunków, jakie muszą spełniać operatorzy satelitarni w zakresie bezpieczeństwa narodowego.
TRAI zwróciła się o uwagi na temat pasm częstotliwości, które należy rozważyć przy rozmieszczeniu na stałych usługach satelitarnych opartych na orbicie niegeostacjonarnej (NGSO) w celu świadczenia usług transmisji danych i usług internetowych.
Zapytano, jakie pasma częstotliwości i zakresy należy wziąć pod uwagę przy rozmieszczeniu na orbicie geostacjonarnej (GSO) i mobilnych usługach satelitarnych opartych na NGSO w celu świadczenia usług głosowych, tekstowych, danych i usług internetowych.
TRAI twierdzi, że obecnie indyjski przemysł satelitarnego Internetu szerokopasmowego jest w powijakach.
Oczekuje się, że wzrost i potencjał biznesowy satelitarnych usług szerokopasmowych staną się bardziej widoczne po kilku latach działalności.
„Dlatego obecne ustalanie cen powinno opierać się na analizie międzyokresowej, biorąc pod uwagę obecny stan branży satelitarnej i zapewniając przewidywalny wgląd w jej przyszły rozwój” – stwierdzono w dokumencie doradczym.
W przypadku bramek satelitarnych stacji naziemnych różnych systemów satelitarnych pracujących w tym samym zakresie częstotliwości zapytano, czy istnieje potrzeba ustalenia bezpiecznych odległości lub innych środków w celu uniknięcia wzajemnych zakłóceń.
Pierwsza publikacja: 27 września 2024 | 21:43 JEST