Badanie wykazało, że jeden na dwóch pracowników LGBT+ spotyka się z „szokująco wysokim poziomem” mobbingu i nękania w miejscu pracy.

Ankieta przeprowadzona wśród 1000 osób LGBT+ Według badań TUC jedna na pięć osób, lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transseksualnych, była narażona na przemoc słowną w pracy w ciągu ostatnich pięciu lat.

Ponad jedna czwarta respondentów stwierdziła, że ​​spotkała się z homofobicznymi, bifobicznymi lub transfobicznymi uwagami skierowanymi pod jej adresem lub w jej obecności.

Jedna na dwadzieścia osób przyznała, że ​​doświadczyła przemocy fizycznej, gróźb lub zastraszania w pracy z powodu swojej orientacji seksualnej.

Organizacja związkowa stwierdziła, że ​​nie jest zaskakujące, iż prawie trzy na dziesięć osób LGBT+ ukrywa swoją orientację seksualną w miejscu pracy.

Z badania wynika, że ​​młodzi pracownicy LGBT+ w wieku od 18 do 24 lat doświadczają wyższego poziomu dyskryminacji w miejscu pracy.

Obserwuj Sky News na WhatsApp
Obserwuj Sky News na WhatsApp

Bądź na bieżąco ze wszystkimi najnowszymi wiadomościami z Wielkiej Brytanii i całego świata, obserwując Sky News

Kliknij tutaj

Czytaj więcej: Watykan „przeprasza” po tym, jak papież użył obraźliwego określenia wobec mężczyzn homoseksualnych
Nadzwyczajny zakaz blokerów dojrzewania był zgodny z prawem – Sąd Najwyższy

Sekretarz generalny TUC Paul Nowak powiedział: „Ten nowy raport rzuca światło na skalę dyskryminacji, jakiej doświadczają pracownicy LGBT+ w swoich miejscach pracy.

„Osoby LGBT+ powinny mieć zapewnione bezpieczeństwo i wsparcie w pracy, ale zamiast tego doświadczają szokująco wysokiego poziomu zastraszania i nękania, w tym napaści.

„Kultura miejsca pracy wyraźnie wymaga zmiany.

„Nikt nie powinien sądzić, że to, że kolega jest osobą LGBT+, oznacza, że ​​może wygłaszać dyskryminujące komentarze lub zadawać mu niestosowne pytania, a tym bardziej dopuszczać się poważnych aktów napaści.

„Ministrowie muszą zmienić prawo, aby odpowiedzialność za zapobieganie molestowaniu spoczywała na pracodawcach, a nie na ofiarach”.

Source link