Tysiące ludzi, w tym poganie, druidzi i tancerze, zebrało się pod starożytnym pomnikiem Stonehenge z okazji przesilenia zimowego, oznaczającego najkrótszy dzień w roku.
O wschodzie słońca o 8:09 rano rozległa się gra na bębnach, śpiewy i śpiewy.
Jednak w Wiltshire nie było prawdziwego słońca z powodu niskich chmur w całym miejscu.
W sobotę dzień będzie krótszy niż osiem godzin, ale później dni będą coraz dłuższe, aż do czerwcowego przesilenia letniego.
Przesilenia letnie i zimowe to jedyne okazje, kiedy odwiedzający mogą udać się bezpośrednio do kamieni w Stonehenge.
Kamienny krąg, który obejmuje gigantyczne filary, został wzniesiony około 5000 lat temu przez oddającą cześć słońcu kulturę neolityczną.
Jednak jego pełny cel jest nadal przedmiotem dyskusji.
Ostatnio spekulowano, że miejsce to mogło mieć zarówno znaczenie polityczne, jak i duchowe.
Sugeruje to wysiłek polegający na przetransportowaniu kamieni na setki mil przy użyciu jedynie prymitywnych narzędzi mieli cel jednoczący.
Odkryto także, że leżący płasko pośrodku pomnika kamień, zwany „kamieniem ołtarzowym” pochodzi ze Szkocjia nie Walia, jak pierwotnie sądzono.
Wiadomo, że mniejsze kamienie – błękitne kamienie – tworzące wewnętrzną podkowę i zewnętrzny okrąg, wydobywano ze wzgórz Preseli w zachodniej Walii.
Przeczytaj więcej ze Sky News:
Zbliża się termin zimowej płatności za paliwo
Fearne Cotton wydaje aktualizację stanu zdrowia
Nie musisz stać w kolejce do toalety na koncertach
Stonehenge zbudowane jest na styku wschodu słońca w środku lata i zachodu słońca w środku zimy i uważa się, że przesilenia obchodzone są tam od tysięcy lat.
Przesilenie zimowe obserwowano także w wielu różnych częściach świata.
W Japonii istnieje tradycja kąpieli yuzu – przesiąkniętej cytrusami yuzu – która, jak głosi mit, zapobiegnie przeziębieniu przez rok.
Z kolei w Palmie, na hiszpańskiej wyspie Majorce, ludzie zebrali się, aby obejrzeć wschód słońca, a miejska katedra stanowiła spektakularne tło.