Poważny kryzys oznacza, że ​​jeden z świata kraje mogą zniknąć w nadchodzących latach.

Problemy demograficzne państwa sprawiły, że jego obywatele stoją przed niepewną przyszłością.

Korea Południowa odnotowuje spadek liczby urodzeń w związku z poważnym kryzysem płodności.

Jak podaje „Economic Times”. że sytuację pogarszają presje społeczne i gospodarcze, a także nierówność płci.

Na przykład wiele kobiet pomimo tego według doniesień „przedkłada karierę nad rodzinę”. rząd inicjatywy.

Mówi się, że imigracja i migracja małżeńska oferują w pewnym stopniu rozwiązania.

Uważa się, że rozwiązanie problemu braku równowagi płci ma kluczowe znaczenie dla odwrócenia spadku liczby ludności i zapewnienia bardziej stabilnej przyszłości kraju.

Korea Południowa jest zwykle uważana za szybko rozwijający się kraj, cieszący się ogromnym wzrostem gospodarczym. W 2023 roku PKB kraju wzrósł o 1,3%.

Tymczasem Wielka Brytania odnotowała zaledwie 0,1% wzrost.

Eksperci twierdzą, że wskaźnik urodzeń w tym azjatyckim kraju spadł do tak niskiego poziomu, że jeśli sytuacja będzie się utrzymywać, populacja Korei Południowej może do 2100 roku zmniejszyć się o dwie trzecie.

Jest to dalekie od sytuacji z lat 60. XX wieku, kiedy rząd wprowadził politykę planowania rodziny mającą na celu zmniejszenie wskaźnika urodzeń.

Obawiając się, że wzrost liczby ludności przewyższy rozwój gospodarczy kraju, urzędnicy wprowadzili politykę mającą na celu zmniejszenie liczby urodzeń dzieci.

Do 1982 r. gospodarka rosła, a współczynnik dzietności, choć stosunkowo wysoki, spadł do 2,4. Poziom zastępowalności ludności wynosi 2,1.

Rok później stopa spadła ponownie i od tego czasu spada.

Ponadto Korea Południowa znajduje się wśród krajów znajdujących się najniżej w rankingu Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) w zakresie równości płci.

Pozostaje w tyle w kluczowych obszarach, takich jak uczestnictwo w gospodarce (112.), edukacja (100.), wzmocnienie pozycji politycznej (72.) i zdrowie (47.).

Rząd próbował rozwiązać ten problem, wprowadzając takie polityki, jak zapewnianie ulg podatkowych, zatrudnianie zagranicznych pracowników domowych do opieki nad dziećmi oraz sugestia, że ​​mężczyźni mogliby zostać zwolnieni z obowiązkowej służby wojskowej, jeśli mają troje lub więcej dzieci przed ukończeniem 30. roku życia.

Nie przyniosły one jednak większego efektu. Co więcej, Korea Południowa nie przyciągnęła wielu migrantów do osiedlenia się w kraju w porównaniu z innymi krajami.

Może to być kluczowy czynnik wpływający na wskaźnik urodzeń.

Source link