Władze edukacyjne ze Szkocji pozwoliły uczniowi określić się jako Wilk. Prawdopodobnie jest to pierwszy w kraju przypadek „dysforii gatunkowej”.

Mówi się, że nauczyciele popierają wybór szkoły średniej.

Jednak wiadomość ta została przyjęta z szokiem, a jeden z ekspertów stwierdził, że uczeń, którego to dotyczy, musi „się z tego otrząsnąć”.

Dziennik „Daily Mail” podaje, że oficjalne dokumenty potwierdzają decyzję rady, która poparła decyzję dziecka.

Pojawiają się doniesienia o tym, że coraz więcej młodych ludzi przejmuje rolę zwierząt.

Donoszono, że dzieci próbują utożsamiać się z lisami, smokami, ptakami, wężami, rekinami, a nawet dinozaurami.

Dysforia gatunkowa to zaburzenie, które występuje, gdy ktoś czuje, że jego ciało należy do niewłaściwego gatunku.

Jednakże dr Tommy MacKay, kliniczny neuropsycholog z Dunbartonshire, twierdzi, że „takie schorzenie nie istnieje”.

Dodał: „Nie jest zaskakujące, że jesteśmy tego świadkami w czasach, gdy wiele osób pragnie identyfikować się jako ktoś inny, niż jest w rzeczywistości.

Teraz mamy radę, która najwyraźniej akceptuje fakt, że dziecko identyfikuje się jako wilk, zamiast nakazać jej, żeby się z tego otrząsnęła, co byłoby podejściem zgodnym ze zdrowym rozsądkiem.

Decyzja ta została podjęta po tym, jak szkoła w Aberdeenshire musiała zaprzeczyć oskarżeniom, jakoby grupa uczniów zaczęła identyfikować się jako koty, a także w obliczu zaciekłej debaty na temat tożsamości płciowej.

Rada, której nazwiska nie ujawniono, opisała dziecko jako członka grupy znanej jako „furries”, która tworzy osobowość – czasami zwaną fursona – wzorowaną na zwierzęciu.

W oświadczeniu władze lokalne stwierdziły: „Osobiste wsparcie jest dostępne za pośrednictwem pracownika ds. dobrostanu, w tym doradztwo. Istnieje bardzo mało konkretnych wskazówek dotyczących dysforii gatunkowej”.

W oświadczeniu napisano, że szefowie stosują się do wytycznych GIRFEC (Getting It Right for Every Child – Scottish Government) i Wellbeing Wheel, aby „wspierać uczniów niezależnie od barier w nauce lub wyzwań, z którymi się mierzą”. To narzędzie podkreśla potrzebę umożliwienia dzieciom wyrażania swojego głosu.

Koncepcja dysforii gatunkowej istnieje już od stuleci.

W satyrycznej kreskówce South Park wyśmiano postać, która poddała się operacji plastycznej, by upodobnić się do delfina.

Mówi się, że „futrzaki” organizują spotkania TikTok.

Nazywają siebie „therianami” – ludźmi, którzy identyfikują się jako zwierzęta – a uczniowie udzielają rodzicom wskazówek, jak dokonać coming outu.

Wiele osób nosi maski zwierzęce, aby wyrazić siebie. „Politherianie” identyfikują się z wieloma gatunkami, podczas gdy „paleotherianie” twierdzą, że noszą wizerunek wymarłego stworzenia, na przykład dinozaura.

Meghan Gallacher, posłanka Partii Konserwatywnej ze Szkocji, powiedziała: „Szkocka Partia Narodowa ministrowie powinni zapewnić, że nauczyciele będą pewni, że będą w stanie zastosować podejście zdroworozsądkowe, gdy takie sytuacje się pojawią”. Rząd Szkocji nie skomentował tego.

Source link

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj