BRISTOL, Tennessee — Cole Custer wygrał piątkowy wyścig Xfinity Series na torze Bristol Motor Speedway i zdobył mistrzostwo sezonu regularnego, po tym jak Justin Allgaier zajął 30. miejsce.

W wyścigu, który prawdopodobnie będzie jego ostatnim wyścigiem Xfinity Series — przynajmniej do 2026 roku — Dale Earnhardt Jr. zajął siódme miejsce.

WIĘCEJ: Wyniki wyścigu

Allgaier wszedł do finału sezonu regularnego z 43-punktową przewagą nad Custerem. Ale Allgaier miał trzy wypadki i zaliczył jeden ze swoich najgorszych wyników w sezonie.

Custer pokonał Allgaiera trzema punktami i zdobył mistrzostwo sezonu zasadniczego.

„To po prostu niewiarygodne” – powiedział Custer. „To świadectwo dla tych facetów. To był naprawdę ciężki miesiąc, ale wszyscy w warsztacie naprawdę trzymali głowę w górze”.

Sheldon Creed zajął 13. miejsce wicemistrza, ustanawiając tym samym rekord serii w liczbie wyników wicemistrzów bez zwycięstwa. Chandler Smith zajął trzecie miejsce, debiutant Jesse Love czwarte, a Ryan Truex uzupełnił pierwszą piątkę.

Earnhardt przezwyciężył problemy z radiem podczas wyścigu. Podczas wczesnego ostrzeżenia przyjechał do alei serwisowej, aby zmienić kask. Zdjął okulary i nie odzyskał ich przed startem. Później odzyskał je od załogi.

Jak się ścigał bez okularów?

„Po prostu nie widzę deski rozdzielczej, nie potrafię czytać małych cyfr” – powiedział. „To jak gorący (silnik)? Myślę, że jakieś 200 i coś. Ale widzę przez przednią szybę bez problemu”.

Zwycięzca etapu 1: Chandler Smith

Zwycięzca etapu 2: Jeremy Clements

Kto miał dobry wyścig: Po zdobyciu mistrzostwa serii w zeszłym roku, Cole Custer powrócił, by w tym roku wygrać tytuł w sezonie regularnym, co stawia go w dobrej sytuacji przed kolejnym tytułem. … Trzecie miejsce Chandlera Smitha to jego piąte z rzędu miejsce w pierwszej dziesiątce. … Dale Earnhardt Jr. zajął siódme miejsce w swoim jedynym starcie w serii w tym roku.

Kto miał słaby wyścig: Justin Allgaier, który prowadził przez pierwsze 60 okrążeń, miał trzy wypadki i otrzymał karę postoju w alei serwisowej, zanim zajął 30. miejsce i stracił mistrzostwo sezonu regularnego.

Następny: Play-offy rozpoczną się w sobotę 28 września na torze Kansas Speedway (16:00 czasu wschodniego na antenie CW)