Na południe od zwykłego angielskiego Miasto prowincji to strona, która kiedyś odegrała kluczową rolę na froncie domowym jednego z definiujących konfliktów w Europie.
Norman Cross w pobliżu Peterboroughjednak był więzieniem aktywnym podczas Wojny napoleońskie Na początku tego, co jest znane przez historyków jako długi XIX wieku.
Ale to nie po prostu polegało zabudowania W którym więźniowie byli domem, działał jako miasto samodzielnie, wraz z domami, biurami, rzeźnikami, piekarzy, szpitalem, szkołą, rynkiem i systemem bankowym.
Zbudowany w 1797 r. Miał pojemność prawie 7000.
Dzisiaj nadal można zobaczyć niektóre pozostałości struktury.
W polach znajdują się „guzki i nierówności”, mówi Peterborough Archeology, a także pamiątka dla 1770 więźniów, którzy tam zmarli.
Więzienie zostało zamknięte w 1814 roku.
Historyczna Anglia mówi, że w 1816 r. Budynki zostały rozebrane, a miejsce sprzedano. Obszar jest teraz pod pastwiskiem.
Norman Cross był pierwszym na świecie specjalnie skonstruowanym obozem więziennym wojennym i „prototypem przyszłego rozwoju więzień wojskowych”.
Eksperci dodają, że obóz przyniósł „największą i najlepszą kolekcję Craft of War Craftwork na świecie”, w tym zbiór rzeźbionych obiektów kości i kości słoniowej.
Wpływy takie jak statki modelowe, gilotyny, pudełka na roboty igłowe i karty do gry, wraz z kawałkami słomy, łącznie ponad 800 przedmiotów, odbywają się obecnie w Peterborough Museum.
Funkcją witryny było „zapewnienie krótkoterminowego bezpieczeństwa”.
Historyczna Anglia dodaje w liście więzienia: „Brytyjskie sukcesy w konfliktach wojskowych i morskich wojen napoleońskich, w połączeniu z odmową Francuzów na wymianę więźniów tak regularnie, jak wcześniej, stworzyły bezprecedensową liczbę jeńców.
„Chociaż funkcjonariusze mogli zostać wypuszczeni na zwolnienie warunkowe, trzeba było opracować nową strategię, aby pomieścić dużą liczbę zatrzymanych żołnierzy i żeglarzy.
„Od początkowych działań wojennych w 1793 r. Więźniowie zostali wysłani z powrotem do Wielkiej Brytanii i trzymane w szybko przystosowanych budynkach wojskowych”.