Mocna postać Partii Pracy, Harriet Harman, dołączyła do podcastu Electoral Dysfunction stacji Sky News jako stała członkini zespołu.

Były pełniący obowiązki lidera partii i matka domu zasiądzie teraz obok redaktorki politycznej Sky News, Beth Rigby, i konserwatywnej koleżanki Ruth Davidson, które co tydzień będą przekazywać społeczeństwu wiadomości i swoje poglądy.

W swoim pierwszym wystąpieniu w roli gospodyni, pani Harman powiedziała dzisiejszemu podcastowi, że jest „absolutnie zachwycona” i „naprawdę podekscytowana” tym, że stanie się stałym bywalcem, dodając: „Byłam taka podekscytowana, kiedy Dysfunkcja wyborcza wystartowało i z wielką przyjemnością obserwuję, jak rozwija się coraz lepiej.

„Więc kiedy naprawdę do niego dołączyłem, czuję, że jestem na progu czegoś absolutnie niesamowitego”.

Obserwuj Sky News na WhatsApp
Obserwuj Sky News na WhatsApp

Bądź na bieżąco ze wszystkimi najnowszymi wiadomościami z Wielkiej Brytanii i całego świata, obserwując Sky News

Kliknij tutaj

Pani Harman została posłanką Partii Pracy w 1982 r. po długiej kampanii na rzecz zwiększenia reprezentacji kobiet w partii – i w Izbie Gmin.

Dwa lata później została ministrem ds. cieni, a gdy Partia Pracy doszła do władzy w 1997 r., piastowała szereg funkcji – została między innymi pierwszym w historii ministrem ds. kobiet.

Zrezygnowała z udziału w wyborach tego lataale dołączy do Izby Lordów jako członek Izby Lordów Partii Pracy, gdy parlament powróci w przyszłym tygodniu.

Fot.: PA. Zdjęcie archiwalne z dnia 07/05/97 przedstawiające pierwsze spotkanie Podkomisji Gabinetu EA (WW) (Welfare to Work) w gabinecie Gabinetu w Londynie (od lewej do prawej): Główny Paymaster, Geoffrey Robinson, Minister Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, Alun Michael, Minister Środowiska, Michael Meacher, Minister Stanu w DSS, Frank Field, Sekretarz ds. Szkocji, Donald Dewar, Sekretarz ds. Irlandii Północnej, Marjorie Mowlam, Minister bez teki, Peter Mandelson, Parlamentarny Podsekretarz Stanu, Biuro Walijskie
Obraz:
Harriet Harman pełniła funkcję pierwszej minister ds. kobiet w pierwszym rządzie Tony’ego Blaira w 1997 r. Fot.: PA

Dzieląc się swoimi przemyśleniami na temat trudnego tygodnia dla Sir Keira Starmera – który ostrzegał przed „bolesnym” budżetem, który ma nadejść w październiku z powodu „czarnej dziury” w finansach publicznych wynoszącej 22 mld funtów – pani Harman stwierdziła, że ​​zamierza „dać mu trochę luzu”.

Porównała obecnego premiera do jednego z jego poprzedników, mówiąc w podcaście: „Pamiętam, jak Gordon Brown… był kanclerzem, zwykł mówić o ostrożności w określonym celu – zasadniczo trzeba było być bardzo ostrożnym, jeśli chodzi o finanse publiczne, ale oto cel.

„A to, co robi Keir Starmer, jest w tej chwili raczej roztropnością, a nie celem, ponieważ myślę, że stara się upewnić, że ludzie nie staną się zbyt optymistyczni co do tempa zmian, jakie zobaczą w swoim prawdziwym życiu”.

Pani Harman powiedziała, że ​​uważa, że ​​lider jej partii jest „paranoikiem” co do swojej porażki jako rząd, ponieważ „wzbudzałoby to niezadowolenie” wśród wyborców, a wszelkie „zbyt wygórowane obietnice” z jego strony tylko pogarszałyby sytuację.

„Więc (w swoim przemówieniu w tym tygodniu) mówił o podważaniu fundamentów społeczeństwa, a także fundamentów naszej gospodarki. I myślę, że jest bardzo niechętny idei składania zbyt wielu obietnic”.

Czytaj więcej:
Tweet o zakazie palenia nazwany „obrzydliwym”
Podatki, które mogą wzrosnąć w budżecie
Starmer chce resetu z UE

Aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo, użyj przeglądarki Chrome

Premier: Budżet będzie „bolesny”

Zdziwiło ją jednak, jak „optymistyczne” podejście do jego stanowiska mieli nowo wybrani posłowie.

„Zastanawiałam się, czy nasi nowi posłowie, z których wielu zostało wybranych po raz pierwszy w lipcu, nie są przesadnie niespokojni” – powiedziała pani Harman.

„(Ale) oni mówią coś w stylu: 'No cóż, tak właśnie powiedzieliśmy na progu – powiedzieliśmy, że będzie ciężko i że to potrwa trochę czasu, więc podejmiemy trudne decyzje, żeby zaprowadzić stabilizację’.

„Więc wydaje im się, że tego właśnie się spodziewali i czego spodziewali się ich wyborcy”.

„Oczywiście, że jest… na drugim końcu spektrum od 'razzmatazz’. Ale wiesz, może ma rację. Zobaczmy.”

Nie zapomnijcie, że zespół Electoral Dysfunction będzie mógł zobaczyć na żywo podczas trasy koncertowej we wrześniu.

Możesz kupić bilety: klikając tutaj a daty pokazów podano poniżej:

Londyn – czwartek 12Teatr Bloomsbury
Salford – poniedziałek 16Nabrzeża Lowry’ego
Liverpool – niedziela 22Sala św. Jerzego
Glasgow – czwartek 26Klub Glee

Source link