Rufus Sewell może wydawać się idealnym uosobieniem spokojnych i pewnych siebie postaci w aktorskim świecie, ale przyznaje, że nadal ma problemy z wystąpieniami publicznymi.

„Nie ma nic bardziej przerażającego” – mówi Sky News. „Pamiętam, że gdy byłem bardzo młody, musiałem czytać w kościele i byłem bardzo zdenerwowany. Byłem w szkole teatralnej, więc ludzie wiedzieli, że chcę zostać aktorem, a gdy szedłem w stronę mównicy, usłyszałem, jak ktoś powiedzieć: „będzie dobrze” i całkowicie zamarłem.

Po portretowaniu Książę Andrzej w Scoop, który opowiedział historię niesławny wywiad Royal Newsnight w 2019 roku brytyjskiego aktora można teraz oglądać na ekranie w roli supergwiazdy politycznej Hala Wylera w drugiej serii serialu „Dyplomata”.

  Rufus Sewell jako książę Andrzej w nowym dramacie Scoop firmy Nextflix. Zdjęcie: Netflix/PA
Obraz:
Sewell zagrał także ostatnio księcia Andrzeja w Scoop. Zdjęcie: Netflix/PA

Pomimo tego, że potrafi wcielić się w swoje postacie, zarówno te prawdziwe, jak i fikcyjne, „pomysł mówienia sobą” zawsze był „horrorem”.

Mówi, że nawet granie pewnych siebie postaci jest stresujące, ponieważ powoduje wewnętrzną walkę między nim a rolą. „Naturalnie, jeśli jestem pozostawiony sam sobie, staję się bardzo, bardzo nieświadomy, więc muszę znaleźć sposób, aby się z tego oszukać”.

W The Diplomat postać Sewell to były mąż Kate Wyler, ambasador USA w Wielkiej Brytanii, z którym żyła w separacji, grany przez Keri Russell.

Zdjęcie: Netflix
Obraz:
Zdjęcie: Netflix

Pierwszy sezon spędza na nawigacji po politycznych polach minowych, próbując zapobiec wojnie, zanim ona wybuchnie, po wysadzeniu brytyjskiego lotniskowca u wybrzeży Iranu.

Serial zakończył się klifem, w którym Hal i inne osobistości polityczne byli zamieszani w eksplozję samochodu w Londynie, a drugi sezon rozpoczyna się w ślad za wątkami dowodów pozostawionymi po niej.

Russell przypisuje twórczyni serialu, Deborah Cahn, dzięki temu serial stał się thrillerem.

„To w 100% złoto naszego programu” – mówi. „Ma niesamowitą umiejętność portretowania intryg politycznych i świata dyplomacji, ale ma także wrodzone zrozumienie tego, co czyni ludzi ludźmi i wszystkich osobliwych, dziwnych rzeczy, które czynią ludzi normalnymi.

„Mimo że zajmują tę pozornie potężną pozycję, nadal miewają złe dni, są zrzędliwi lub wściekają się, gdy ich jedzenie jest nieodpowiednie lub gdy muszą nosić coś, co im się nie podoba, a mimo to zajmują się ze wszystkimi kłopotami dnia codziennego.”

Drugi sezon „Dyplomaty” jest już dostępny na platformie Netflix

Source link