England Hockey ogłosił, że od początku przyszłego sezonu zakaże kobietom transpłciowym rywalizacji w kategorii kobiet.
W ramach nowej polityki uczestnictwa osób transpłciowych i osób niebinarnych organ zarządzający ustanowił dwie kategorie konkursów – kobiece i otwarte – przy czym ta ostatnia jest „otwarta dla wszystkich”, w tym graczy transpłciowych i niebinarnych.
W lipcu 2023 r. drużyna England Hockey rozpoczęła przegląd swojej obecnej polityki, biorąc pod uwagę wytyczne Grupy ds. Równości Rady ds. Sportu (SCEG).
„W oparciu o aktualnie dostępne dowody – oraz to, że hokej wymaga siły fizycznej, wytrzymałości, szybkości i przyspieszenia jako kluczowych czynników sukcesu – hokej jest uważany za sport, w którym wpływ ma płeć” – stwierdził England Hockey.
„Na podstawie tych dowodów ustaliliśmy, że Polityka uczestnictwa osób trans i osób niebinarnych powinna ograniczać uczestnictwo osób trans w celu zapewnienia uczciwej konkurencji. Zobowiązujemy się wspierać wszystkich graczy, których to dotyczy, aby mieć pewność, że znajdą właściwą ścieżkę do dalszego uczestnictwa w hokeju.”
Nowa polityka zacznie obowiązywać od 1 września.
Organizacja England Hockey stwierdziła, że aktualizację polityki opracowano tak, aby „zapewnić każdemu możliwość uczciwego udziału w grze w hokeja”.
W grudniustowarzyszenie Lawn Tennis Association (LTA) zmieniło swoje zasady, zabraniając kobietom transpłciowym udziału w niektórych krajowych turniejach tenisa i padla kobiet w Wielkiej Brytanii.
Ogłoszono także LPGA Golf Tour ostatni miesiąc że transpłciowe kobiety, które przeszły męski okres dojrzewania, nie będą już mogły brać udziału w czołowych turniejach golfowych.
Nastąpiło to po decyzji Anglii i Walii Cricket Board z listopada, zgodnie z którą każdy zawodnik, który przeszedł okres dojrzewania płci męskiej, nie będzie kwalifikował się do gry w dwóch najwyższych poziomach rozgrywek kobiet od 2025 roku.
Inne organy zarządzające sportami, w tym lekkoatletyką, kolarstwem i pływaniem, również zmieniły w ostatnich latach swoją politykę, aby zakazać sportowcom transpłciowym udziału w elitarnych zawodach kobiet.