Pewien mężczyzna był w szoku, gdy próbował skopiować prawdziwe pieniądze, żeby zobaczyć, co się stanie.

Arun Maini, znany również jako Mr Whose The Boss, jest absolwentem ekonomii, który dzięki swoim recenzjom i poradom technicznym zyskał imponującą rzeszę fanów w Internecie.

27-latek niedawno stał się popularny po próbie zeskanowania brytyjskiego funta i dolara amerykańskiego. Ale gdy zeskanował prawny środek płatniczy, jego drukarka wyskoczyła z ostrzeżeniem.

„Dosłownie jest napisane, że »oryginału nie można skopiować«” – powiedział Arun, udowadniając, że maszyna działa, kserując banknot 10-funtowy z gry planszowej Monopoly.

Okazuje się, że istnieje mądry powód, dla którego skaner odmówił wydrukowania banknotu, który znajduje się na większości banknotów na świecie.

„Na tym banknocie funtowym ukryty jest bardzo specyficzny wzór znany jako konstelacja EURion ze względu na podobieństwo do konstelacji Oriona” – powiedział influencer.

„Na pierwszy rzut oka nie zauważyłbyś tego szczególnie, biorąc pod uwagę wszystko, co dzieje się z projektem, ale to jest ten wzór, który każdy skaner ma rozpoznawać, aby konkretnie uniemożliwić ci kopiowanie pieniędzy”.

Gwiazdozbiór EURion można znaleźć również na banknotach euro i dolarach, gdzie jest on „jeszcze bardziej maskowany” poprzez wykorzystanie wartości banknotu do stworzenia wzoru.

„Japoński jen jest absolutnie szalony” – dodał Arun. „Ci goście faktycznie ukrywają wzór w kwiatach na banknocie”.

Bank Anglii wyraźnie stwierdza, że ​​reprodukowanie banknotów bez jego zgody lub wytwarzanie „podrobionych” banknotów z zamiarem „udostępniania ich lub oferowania” jako oryginalnych jest przestępstwem.

„Nie zezwalamy na nieodpowiednie lub nowatorskie reprodukcje, ponieważ mogą one wpłynąć na integralność lub wizerunek publiczny naszych banknotów, obrazić kogoś lub naruszyć prawa autorskie” – dodał organ.

Setki oszołomionych widzów zebrało się w komentarzach, aby podzielić się swoimi przemyśleniami, a wielu z nich przyznało, że nic nie wiedziało o ukrytej funkcji.

„Ilość zabezpieczeń, jakie mają notatki, jest naprawdę szalona” – napisała jedna osoba. Inna osoba się zgodziła, komentując: „Fascynujące. Uwielbiam poznawać te losowe fakty! Nigdy nie zdawałam sobie sprawy, że istnieje taka funkcja”.

Trzeci żartował: „Pewność, jaką mają ci drukarze, że ich wydruki są wystarczająco dokładne, by można je było uznać za prawdziwe pieniądze”.

Source link