Pijana nastolatka, która wystąpiła w kilku reklamach mBanku w kampanii skierowanej do młodych ludzi, rozwaliła kawałek rzeźby, a jej znajomi pochwalili się tym na Instagramie.

“Skontaktowaliśmy się z bohaterką nagrania. W rozmowie z naszą redakcją potwierdziła, że udała się ze znajomymi do Dolinki Szwajcarskiej, gdzie spożywali alkohol. Ktoś wręczył jej do dłoni młotek i zachęcił do zniszczenia rzeźby. W chwili zdarzenia nie zdawała sobie sprawy, że dewastuje przestrzeń publiczną.” – możemy znaleźć na Whitemad.

Photo by varsisava.pl

Cało zdarzenie miało miejsce w Parku Dolinka Szwajcarska. Park ten był kiedyś bardzo popularny w Warszawie. Dzisiaj jest o wiele mniejszy i jest już mniejszą atrakcją.

mBank zapewne nie jest zadowolony z czynów aktorki w kampanii skierowanej do młodych ludzi, która zachęcała do otworzenia konta. Takie zachowanie nie powinno być wzorem do naśladowania, które prezentuje nastolatka. Po reklamie dostała całkiem spory zastrzyk obserwujących w mediach społecznościowych.

Co ciekawe, kiedyś nastolatka dodała post w mediach społecznościowych “zapowiadający”, że w kolejnym roku będzie znacznie inna. Miejmy nadzieje, że nie o taką zmianę chodziło.

Reklama, w której wystąpiła nastolatka. Jak już pisaliśmy, reklama docelowo miała trafić do najmłodszych, ukazując wygodę płacenia telefonem.

Spot został usunięty z serwisu YouTube przez mBank

Nastolatka na swoim profilu na Instagramie po tym jak sytuacja została nagłośniona na portalu Wykop, przeprosiła. Tłumaczy się ona tym, że “była pijana i nieświadomie zniszczyła rzeźbę, będąc zachęcana przez innych”. Racja, alkohol dla młodych ludzi w dużych ilościach nie ma pozytywnych skutków i decyzja o zniszczeniu mogła być podjęta nieświadomie.

Jedno jest pewne, alkohol piła świadomie i zapewne znała skutki. Poniżej prezentujemy film z przeprosin młodej dziewczyny:

Kolejnym aspektem wartym uwagi jest młotek. Aktorka powiedziała, że zrobiła to nieświadomie, ale skąd tam się wziął młotek? To bardzo dziwna sprawa, która najpewniej powinna być rozstrzygnięta przez sąd.

Sprawa jest świeża i nie ma żadnej odpowiedzi banku w tej sprawie. Wielkie pochwały należą się użytkownikom Wykopu, którzy nagłośnili sprawę i dostarczyli wiele materiałów, które mogliśmy wykorzystać w naszym artykule.

Aktualizacja:

Dzisiaj użytkownik Wykopu (gumpa_bobi) udał się do parku i zrobił kilka zdjęć. Stwierdził, że na dwóch rzeźbach brakuje nosów. Prawdopodobnie ktoś jeszcze rozwalił inną rzeźbę.

Photo by gumpa_bobi

Użytkownik napisał, że po wykonaniu zdjęć, posiedział chwile na ławce i przez miejsce przewinęło się kilkanaście osób, robiąc zdjęcia rzeźbom. Jedni próbowali odnowić nos modeliną:

Photo by gumpa_bobi

“Zdecydowaliśmy się wycofać spot reklamowy z emisji, ponieważ nie chcemy być kojarzeni z aktorką, która wiele tygodni po zakończeniu zdjęć zasłynęła kolejną rolą – wandala. W mBanku nie zgadzamy się na takie zachowania!” – pisze mBank na Twitterze.

Aktorka już nigdy nie pojawi się w reklamie mBanku, a jej wszystkie spoty zostały wycofane. To jedyna rozsądna decyzja, którą mógł podjąć bank w obawie przed narastającą krytyką.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here