Tinder wzorując się na innych gigantach, planuje dodać wersje “Lite”. Aktualizacja została zapowiedziana podczas rozmowy o przychodach aplikacji.

Aplikacja miałaby mniej ważyć i być bardziej przystosowana do terenu gdzie internet nie jest za szybki. Takie zagranie na pewno przyciągnęło by nowych użytkowników.

Na razie nie znamy dokładnych funkcji oraz przybliżonej daty premiery trybu, ale prezes Mandy Ginsberg wskazała Azję Południowo-Wschodnią jak priorytet.

“Na tym obszarze znajduje się ponad tuzin miast o dużej gęstości zaludnienia, w których mieszka ponad milion osób, a więcej młodych ludzi przenosi się do dużych miast. Są to naprawdę ważne czynniki, które sprawiają, że zapotrzebowanie na naszą aplikację jest wysokie” – mówi.

Tinder Lite, podobnie jak niektóre inne aplikacje pod marką “Lite” od firm technologicznych, może usunąć niektóre z cięższych funkcji, aby skupić się na podstawowych doświadczeniach związanych z swipingiem i dopasowywaniami. Firma nie powiedziała, co będzie, a co nie będzie zawarte w wersji odchudzonej.

“….Jesteśmy podekscytowani aplikacją Tinder Lite, która pojawi się wkrótce. Jest to duży krok naprzód, odpowiadający na potrzeby tamtejszych konsumentów. Tinder Lite będzie mniejszą aplikacją do pobrania. Zajmie ona mniej miejsca w telefonie, dzięki czemu aplikacja Tinder będzie bardziej efektywna, nawet w bardziej odległych obszarach lub regionach” – dodała.

Taka wersja daje dostęp milionom ludzi, którzy mają tylko podstawowe smartfony. Jako przykład można wziąć Indie gdzie coraz więcej ludzi zyskuje dostęp do Internetu.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here