Po wielu spekulacjach, Facebook nałożył ograniczenia na transmisję na żywo po atakach na Nową Zelandię w marcu.

Firma wdroży politykę “jednego naruszenia”, która ograniczy każdemu, kto naruszy standardy społecznościowe portalu społecznościowego, możliwość korzystania z transmisji na żywo.

Użytkownicy, którzy naruszą najpoważniejsze zasady sieci, nie będą mogli korzystać z transmisji przez pewien okres czasu, który rozpocznie się od pierwszego wykroczenia.

Guy Rosen, wiceprezes ds. uczciwości na Facebooku, powiedział na blogu, że celem firmy było “zminimalizowanie ryzyka nadużyć na żywo, jednocześnie umożliwiając ludziom korzystanie z Live w pozytywny sposób każdego dnia”.

Przed tym, Facebook po prostu zdejmował treści, które naruszały jego standardy społecznościowe, a jeśli zablokowana wcześniej osoba nadal publikowała treści naruszające regulamin to zostałyby ona zablokowana z całej platformy na pewien okres czasu lub zablokowana dożywotnio.

Ograniczenia mają zastosowanie do osób, które Facebook uważa za “niebezpieczne” zgodnie z uaktualnioną definicją zawartą w Wytycznych Wspólnoty Facebooka, w których zakazano wielu kontrowersyjnych osób publicznych takich jak np. przywódcy Islamu.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here