Od potężnych państw do malutkich plamek, gigantycznych wulkanów do jedwabistych plaż, wyspy u wybrzeży Azji dodają sporo uroku rejsowi po tym kontynencie. Znajduje się wiele różnych miejsc, do których możesz dotrzeć statkiem.

Jeju, Korea Południowa

Geograficznie zróżnicowana Jeju leży na południowym krańcu Korei. Jest to kraina wspaniałych cech wulkanicznych, takich jak rury z lawy (niesamowite naturalne tunele), wodospady i wpisana na listę UNESCO, góra Halla. Jeju znana jest również z niezliczonych drzew pomarańczowych i syren – odważnych wolnych nurków, którzy wciąż polują na owoce morza.

Lombok, Indonezja

Sąsiad z Bali jest równie malowniczy, ale bardziej spokojny z dużo mniejszą ilością turystów. Jego potężny wulkan Rinjani jest nawet wyższy niż ten po drugiej stronie wody, wieńczący znacznie ponad 3.65 km. Lombok ma kilka znaczących świątyń i jest świetnym miejscem na zakup prezentów, gdzie kilka wiosek rzemieślniczych wyrabia rzeźby w drewnie

Andaman, Indie

Odizolowane w Zatoce Bengalskiej i bliżej Birmy (Myanmar) niż Indie, wyspy Andaman występują rzadko na trasach wycieczkowych. Główne miasto, Port Blair jest zaskakująco dużym miejscem. Niektórzy historycy zapewne zechcą zobaczyć brytyjskie więzienie (teraz zabytek narodowy) i przejdą na wyspę Ross, gdzie wiktoriańskie budynki będą się wtapiać w mury.

Komodo, Indonezja

Zapomij o Grze o Tron – możesz zbliżyć się do prawdziwych smoków na Komodo. Na tej wulkanicznej wyspie zamieszkuje ponad 5000 gigantycznych jaszczurek największych na świecie o długości do trzech metórw. Nie zieją ogniem, ale nadal są dość przerażające. Komodo jest również doskonałym miejscem do snurklingu na rafie przy trafnie nazwanej Różowej Plaży.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here