Kilka tygodni temu Netflix podniósł ceny swojego abonamentu. Inwestorzy wówczas byli tak pewni swoich przychodów, że nawet nie czekali na reakcje klienta i wprowadzili bardzo szybko nowe ceny.

Zmiana ta została wprowadzona tylko do USA. Użytkownicy z tego regionu płacą teraz za usługę od 13 do 18 proc. więcej niż dotychczas. Najtańszy plan kosztował kiedyś 8 dol., średni 11 dol., a najwyższy plan 14 dol.

Teraz użytkownicy płacą 9 dol. za najtańszy pakiet, 13 dol. za średni i 16 dol. za najwyższy. Netflix podniósł ceny dla użytkowników, aby świadczyć im wyższe standardy.

Podwyżka obejmie także kraje Ameryki Południowej, w których płatności rozliczane są w amerykańskiej walucie, oprócz Meksyku i Brazylii.

“Od czasu do czasu zmieniamy ceny, kontynuując nasze inwestycje w świetną rozrywkę i podnoszenie ogólnych standardów korzystania z Netfliksa” – pisze Netflix.

Stan dzisiejszy dla Polski

Polscy użytkownicy Netflixa nie mają się czego obawiać. Wprowadzone zmiany zadziałały tylko w Ameryce, ale nie wykluczone, że Netflix zmieni ceny w Polsce w przyszłości.

Obecnie podstawowy plan na Netfliksie kosztuje 34 zł miesięcznie. Średni plan z jakością HD kosztuje użytkowników 43 zł, a najwyższy plan z jakością Ultra HD wyceniony jest na 52 zł.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here