Tydzień temu Francja proponowała, aby płacić ludziom, którzy przyjeżdżają i mieszkają w (i remontują) zabytkowych domach w regionie Hauts-de-France. Jeśli nie skorzystałeś z tej okazji, Włochy odbierają sygnał od swojego europejskiego sąsiada i sprzedają domy za 1,12 USD (lub 1 EUR).

Istnieje 500 domów, które są na sprzedaż, zgodnie z The Daily Mail i każdy kto bierze jeden z domów musi odnowić go w ciągu trzech lat od zakupu. Każdy, kto podpisze umowę, będzie oczywiście wydawał więcej niż $1.12, ale nadal będzie to świetna okazja.

Photo by Umanoide on Unsplash

Pierwszy haczyk: Jeśli ktoś nie sprosta i nie zdąży z terminem, straci depozyt włożony w dom. Podobno depozyt ten wynosi około 8.000 dolarów. Istnieją również opłaty administracyjne związane z domami, od 4000 dolarów do 6 750 dolarów. Następnie jest koszt rzeczywiście remontu domów. Chociaż różni się między różnymi budynkami, szacuje się, że będzie to kosztować około 107 dolarów za stopę kwadratową powierzchni do renowacji domu.

Więc dlaczego warto zmieić swoje życie za taką możliwość? Jedna rzecz: wszystkie domy znajdują się w Mussomeli, mieście położonym w malowniczej południowej Sycylii. W okolicy znajduje się nawet zamek, więc możesz przeżyć swoje idealne życie, spędzając dni spacerując po zielonych polach, pijąc wino.

Jeśli brzmi to jak coś, czego potrzebujesz w swoim życiu, istnieje strona internetowa, która wystawia wszystkie domy na sprzedaż. Wydaje się również, że domy projektu będą częścią serialu telewizyjnego, zgodnie z wyskakującym ogłoszeniem na stronie internetowej. Tak czy inaczej, renowacja domu na Sycylii brzmi mniej jak praca, a bardziej jak sen na jawie, Diane Lane w Under the Tuscan Sun.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here